DK-DEV-10AX115S3ES
Manufacturer
Intel
VIGOR # :
Description
DEV KIT ARRIA 10 FPGA
Catalog
Evaluation Boards - Embedded - Complex Logic (FPGA, CPLD)
DataSheet
DK-DEV-10AX115S3ES PDF
Type Description
Series:Arria 10 GX
Package:Box
Part Status:Obsolete
Type:FPGA
For Use With/Related Products:Arria® 10 GX
Platform:-
Contents:Board(s)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
DK-Z7-VIDEO-G-J
DK-Z7-VIDEO-G-J
EVAL KIT ZYNQ-7000 SOC ZC702
EK-S6-SP601-G-J
EK-S6-SP601-G-J
KIT EVAL SPARTAN 6 SP601
HW-AFX-BG560-100
HW-AFX-BG560-100
BOARD DEV VIRTEX AFX BG560
MC03KTX100335
MC03KTX100335
CAP CER 3.3UF 10V X5R 0603
SDM36-24-UC-P5R
SDM36-24-UC-P5R
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 36W
SR071C331MAATR2
SR071C331MAATR2
CAP CER 330PF 100V X7R RADIAL