Z51F0811000KIT
Manufacturer
Zilog / Littelfuse
VIGOR # :
Description
Z51F0811 EVAL BRD
Catalog
Evaluation Boards - Embedded - MCU, DSP
DataSheet
Z51F0811000KIT PDF
Type Description
Series:Z8051™
Package:Bulk
Part Status:Active
Board Type:Evaluation Platform
Type:MCU 8-Bit
Core Processor:8051
Operating System:-
Platform:-
Utilized IC / Part:Z51F0811
Mounting Type:Fixed
Contents:Board(s), Cable(s), Z8051 USB OCD Programmer
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
TWR-P1025
TWR-P1025
TOWER SYSTEM P1025 EVAL BRD
KIT_TC1791_SK
KIT_TC1791_SK
AUDO TC1791 EVAL BRD
MIKROE-1290
MIKROE-1290
EASYPIC FUSION V7 EVAL BRD
WB 16 - 100 V/8 OHM (WHITE)
WB 16 - 100 V/8 OHM (WHITE)
2-WAY COMPACT SPEAKER
DT13-48PABCD-R015
DT13-48PABCD-R015
CONN HEADER R/A 48POS 4.44MM