DEV-15164
Manufacturer
SparkFun
VIGOR # :
Description
QWIIC OPENLOG
Catalog
Evaluation Boards - Expansion Boards, Daughter Cards
DataSheet
DEV-15164 PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Platform:Qwiic
Type:Data Acquisition
Function:Data Logger
Utilized IC / Part:ATmega328
Contents:Board(s)
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
MIKROE-2064
MIKROE-2064
STRETCH CLICK
SEN0160
SEN0160
GRAVITY:DIGITAL WEIGHT SENSOR
LSM303AGR CLICK
DEV-15164
DEV-15164
QWIIC OPENLOG
HCPL0501V
HCPL0501V
SINGLE-CHANNEL HIGH SPEED TRANSI
AQ12EA220FAJBE
AQ12EA220FAJBE
CAP CER 22PF 150V 0505
FED-26792-I04
FED-26792-I04
SPEAKER 100OHM 102.5DB RECT