TPS61500EVM-369
Manufacturer
Texas Instruments
VIGOR # :
Description
EVAL MODULE FOR TPS61500-369
Catalog
Evaluation Boards - LED Drivers
DataSheet
TPS61500EVM-369 PDF
Type Description
Series:-
Package:Box
Part Status:Active
Current - Output / Channel:500mA
Outputs and Type:1, Non-Isolated
Voltage - Output:12.5V, 15.5V
Features:-
Voltage - Input:2.9V ~ 15V