EVL150W-HVSL
Manufacturer
STMicroelectronics
VIGOR # :
Description
150 V - 1 A LED DRIVER USING STC
Catalog
Evaluation Boards - LED Drivers
DataSheet
EVL150W-HVSL PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Current - Output / Channel:1A
Outputs and Type:1, Single Ended
Voltage - Output:150V
Features:Dimmable
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC