SSL5021BDB1205UL
Manufacturer
NXP Semiconductors
VIGOR # :
Description
DEMO BD SSL5021 LED DVR 120V 6W
Catalog
Evaluation Boards - LED Drivers
DataSheet
SSL5021BDB1205UL PDF
Type Description
Series:GreenChip™
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Current - Output / Channel:93mA
Outputs and Type:1, Non-Isolated
Voltage - Output:40V ~ 60V
Features:FET Switch
Voltage - Input:85 ~ 140 VAC