TPS61196EVM-600
Manufacturer
Texas Instruments
VIGOR # :
Description
EVAL BOARD LED DRIVER TPS61196
Catalog
Evaluation Boards - LED Drivers
DataSheet
TPS61196EVM-600 PDF
Type Description
Series:-
Package:Box
Part Status:Active
Current - Output / Channel:200mA
Outputs and Type:6, Non-Isolated
Voltage - Output:60V
Features:Dimmable
Voltage - Input:10V ~ 30V