EVAL-IBD002-35W
Manufacturer
STMicroelectronics
VIGOR # :
Description
INVERSE BUCK 35W WITH LED CURREN
Catalog
Evaluation Boards - LED Drivers
DataSheet
EVAL-IBD002-35W PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Current - Output / Channel:700mA
Outputs and Type:11, Non-Isolated
Voltage - Output:24V ~ 48V
Features:Dimmable
Voltage - Input:48V ~ 60V