ASEK770LCB-100U-T-DK
Description
BOARD DEMO 770LCB-100U SENSOR
DataSheet
ASEK770LCB-100U-T-DK PDF
Type Description
Series:-
Package:Box
Part Status:Active
Sensor Type:Current Sensor
Sensing Range:100A
Interface:-
Sensitivity:40mV/A
Voltage - Supply:4.5V ~ 5.5V