ASEK772LCB-050B-T-DK
Description
EVAL BOARD FOR ACS772
DataSheet
ASEK772LCB-050B-T-DK PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Sensor Type:Current Sensor
Sensing Range:50A
Interface:Analog
Sensitivity:40mV/A
Voltage - Supply:4.5V ~ 5.5V