ASEK71020KMAB-090B3-I2C
Description
EVAL BOARD FOR ACS71020
DataSheet
ASEK71020KMAB-090B3-I2C PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Sensor Type:Current Sensor
Sensing Range:90A
Interface:I²C, Serial
Sensitivity:-
Voltage - Supply:-
Embedded:-
Supplied Contents:Board(s)
Utilized IC / Part:ACS71020
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 16 - May 20 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
BH1790GLC-EVK-001
BH1790GLC-EVK-001
EVAL BOARD FOR BH1790 IC
AR0522SRSM09SURAH3-GEVB
AR0522SRSM09SURAH3-GEVB
5MP 1/2 CIS 9 DEG CRA MPL
ATAVRSBLP1
ATAVRSBLP1
M55342H06B218ART5
M55342H06B218ART5
RES SMD 218 OHM 0.1% 0.15W 0705