ASEK713ELC-20A-T-DK
Description
BOARD DEMO 713ELC-20A SENSOR
DataSheet
ASEK713ELC-20A-T-DK PDF
Type Description
Series:-
Package:Box
Part Status:Active
Sensor Type:Current Sensor
Sensing Range:20A
Interface:-
Sensitivity:185mV/A
Voltage - Supply:4.5V ~ 5.5V