ASEK31100-T-KIT
Manufacturer
Allegro MicroSystems
VIGOR # :
Description
A31100 DEMO BOARD
Catalog
Evaluation Boards - Sensors
DataSheet
ASEK31100-T-KIT PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Sensor Type:-
Sensing Range:-
Interface:-
Sensitivity:-
Voltage - Supply:-
Embedded:-
Supplied Contents:Board(s)
Utilized IC / Part:A31100
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
AH3360-FA-EVM
AH3360-FA-EVM
EVAL BRD HALL SWITCH UA NULL
TMP6EVM
TMP6EVM
DEVELOPMENT POWER MANAGEMENT
IRRANGER-EK
IRRANGER-EK
EVAL KIT LONG RANGE SI114X
GJM1555C1H3R4WB01D
GJM1555C1H3R4WB01D
CAP CER 3.4PF 50V NP0 0402
SB2H100-E3/73
SB2H100-E3/73
DIODE SCHOTTKY 100V 2A DO204AC