PICE-52-05-ID2-D40
Manufacturer
Phyton, Inc.
VIGOR # :
Description
EMULATOR 8051 1M 40MHZ 40-DIP
Catalog
Programmers, Emulators, and Debuggers
DataSheet
PICE-52-05-ID2-D40 PDF
Type Description
Series:-
Package:Box
Part Status:Obsolete
Type:Debugger, Emulator, Programmer (In-Circuit/In-System)
For Use With/Related Products:8051
Contents:Board(s)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SUPERPRO9000U(ROHS)
SUPERPRO9000U(ROHS)
PROGRAMMER GANG QUAD SKT W/USB
USCB17AM850ESFX3-E-S01
USCB17AM850ESFX3-E-S01
DEVELOPMENT TOOL EMULATOR
1092A1-12V
1092A1-12V
LED PANEL INDICATOR RED 12V
PE-51687NL
PE-51687NL
CURR SENSE XFMR 20A T/H
FZTYP7E7EYAF102
FZTYP7E7EYAF102
CABLE ASSEMBLY FIBER OPTIC
PICE-52-05-ID2-D40
PICE-52-05-ID2-D40
EMULATOR 8051 1M 40MHZ 40-DIP