AIMB-RF10F-01A1E
Manufacturer
Advantech
VIGOR # :
Description
RISER FOR ISMB PCIEX16 TO PCIEX1
Catalog
Accessories
DataSheet
AIMB-RF10F-01A1E PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Accessory Type:Riser Card
Specifications:1U Chassis PCIe Interface with ATX
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
ASR-5200E-24A1E
ASR-5200E-24A1E
2U24 EXTERNAL DISK ARRAY STORAGE
IBN-S400
IBN-S400
NIC, INTEL I350-AM4, 4-PORT GBE
IP150
IP150
FC, PCIX2 RISER (PCI SLOTS FACIN
10YXG1500MEFCT810X23
10YXG1500MEFCT810X23
CAP ALUM 1500UF 20% 10V RADIAL
L6R36D-360-C8
L6R36D-360-C8
AC/DC DESKTOP ADAPTER 36V 36W
EROPOODSA
EROPOODSA
TWEEZER POINTED MEDIUM 4.75"