MIO-5270DZ22GS0A1E
Manufacturer
Advantech
VIGOR # :
Description
SBC AMD T40E 1.0GHZ 2GB BUNDLE
Catalog
Single Board Computers (SBCs), Computer On Module (COM)
DataSheet
MIO-5270DZ22GS0A1E PDF
Type Description
Series:-
Package:Box
Part Status:Active
Core Processor:AMD G-Series T40E
Speed:1.0GHz
Number of Cores:2
Power (Watts):6.36W
Cooling Type:Heat Sink
Size / Dimension:5.7" x 4" (146mm x 102mm)
Form Factor:MIO-Compact
Expansion Site/Bus:Mini-PCIe, MIOe
RAM Capacity/Installed:4GB/0GB
Storage Interface:SATA, mSATA, CFast
Video Outputs:DP, HDMI, LVDS, VGA
Ethernet:10/100/1000Mbps
USB:USB 2.0 (6)
RS-232 (422, 485):4
Digital I/O Lines:8
Analog Input:Output:-
Watchdog Timer:Yes
Operating Temperature:0°C ~ 60°C
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
015502
CPU BOARD INTEL ATOM 1.3GHZ 2GB
048203
CPU BOARD INTEL ATOM 2.2GHZ