VL-EPU-3310-EDP
Description
CPU E3845 1.91GHZ 4GB
DataSheet
VL-EPU-3310-EDP PDF
Type Description
Series:Hawk
Package:Box
Part Status:Obsolete
Core Processor:Atom E3845
Speed:1.91GHz
Number of Cores:4
Power (Watts):6.80W
Cooling Type:Heat plate
Size / Dimension:2.17" x 3.31" (55mm x 84mm)
Form Factor:EPU
Expansion Site/Bus:-
RAM Capacity/Installed:4GB/4GB
Storage Interface:SATA, eMMC, MicroSD, Mini PCIe
Video Outputs:LVDS
Ethernet:GbE
USB:USB 2.0 (4)
RS-232 (422, 485):2
Digital I/O Lines:-
Analog Input:Output:0:0
Watchdog Timer:Yes
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C