IB892-13T
Manufacturer
iBASE Technology
VIGOR # :
Description
3.5" INTEL ATOM E660T (1.3GHZ) +
Catalog
Single Board Computers (SBCs), Computer On Module (COM)
DataSheet
IB892-13T PDF
Type Description
Series:-
Package:Box
Part Status:Active
Core Processor:Atom E660T
Speed:1.3GHz
Number of Cores:1
Power (Watts):-
Cooling Type:Heat Sink
Size / Dimension:4" x 5.8" (101.6mm x 147.32mm)
Form Factor:-
Expansion Site/Bus:Mini-PCIe
RAM Capacity/Installed:1GB/1GB
Storage Interface:mSATA
Video Outputs:DisplayPort, DVI, HDMI, VGA
Ethernet:GbE
USB:USB 2.0 (4)
RS-232 (422, 485):4
Digital I/O Lines:-
Analog Input:Output:-
Watchdog Timer:No
Operating Temperature:-40°C ~ 75°C