IB903F-Q15
Manufacturer
iBASE Technology
VIGOR # :
Description
3.5", AMD EMBEDDED G-SERIES QC S
Catalog
Single Board Computers (SBCs), Computer On Module (COM)
DataSheet
IB903F-Q15 PDF
Type Description
Series:-
Package:Box
Part Status:Active
Core Processor:AMD G-Series GX-415GA
Speed:1.5GHz
Number of Cores:1
Power (Watts):-
Cooling Type:Heat Sink
Size / Dimension:4" x 5.8" (101.6mm x 147.32mm)
Form Factor:-
Expansion Site/Bus:Mini-PCIe
RAM Capacity/Installed:8GB/0GB
Storage Interface:-
Video Outputs:DisplayPort, DVI, HDMI, VGA
Ethernet:RJ45 (2) GbE
USB:USB 2.0 (4), USB 3.0 (2)
RS-232 (422, 485):4
Digital I/O Lines:-
Analog Input:Output:-
Watchdog Timer:Yes
Operating Temperature:0°C ~ 60°C