CMI212-970-3120ME
Manufacturer
iBASE Technology
VIGOR # :
Description
(CMI), CHASSIS WITH MI970VF + IP
Catalog
Single Board Computers (SBCs), Computer On Module (COM)
DataSheet
CMI212-970-3120ME PDF
Type Description
Series:-
Package:Box
Part Status:Active
Core Processor:Intel Core i3-3210ME
Speed:2.4GHz
Number of Cores:1
Power (Watts):150W
Cooling Type:-
Size / Dimension:9.25" x 7.8" x 4.72" (235mm x 198mm x 120mm)
Form Factor:-
Expansion Site/Bus:PCIe
RAM Capacity/Installed:4GB/0GB
Storage Interface:2.5" HDD/SSD
Video Outputs:DisplayPort, DVI, HDMI, VGA
Ethernet:RJ45 (2)
USB:USB 2.0 (6), USB 3.0 (2)
RS-232 (422, 485):4
Digital I/O Lines:-
Analog Input:Output:-
Watchdog Timer:No
Operating Temperature:0°C ~ 45°C