9AD1201H1H
Manufacturer
Sanyo Denki
VIGOR # :
Description
FAN 120X38MM 90/264VAC LSS
Catalog
AC Fans
DataSheet
9AD1201H1H PDF
Type Description
Series:San Ace 120AD
Package:Box
Part Status:Active
Voltage - Rated:100 ~ 240VAC
Size / Dimension:Square - 120mm L x 120mm H
Width:38.00mm
Air Flow:106.0 CFM (2.97m³/min)
Static Pressure:0.340 in H2O (84.7 Pa)
Bearing Type:Ball
Fan Type:Tubeaxial
Features:Locked Rotor Sensor
Noise:42.0dB(A)
Power (Watts):4.40W
RPM:3250 RPM
Termination:2 Position Rectangular Connector
Ingress Protection:-
Operating Temperature:-4 ~ 167°F (-20 ~ 75°C)