R2S150-AA08-29
Manufacturer
ebm-papst Inc.
VIGOR # :
Description
MOTORIZED IMPELLER
Catalog
AC Fans
DataSheet
R2S150-AA08-29 PDF
Type Description
Series:R2S150
Package:Bulk
Part Status:Active
Voltage - Rated:230VAC
Size / Dimension:Round - 150mm Dia
Width:106.7mm
Air Flow:-
Static Pressure:-
Bearing Type:Ball
Fan Type:Tubeaxial
Features:-
Noise:-
Power (Watts):43.00W
RPM:2200 RPM
Termination:2 Wire Leads with Splice Terminals
Ingress Protection:IP22
Operating Temperature:167°F (75°C)