OA2547AP-11-1WB1869K
Description
AC FAN, IP69K, 254X254X89MM, 115
DataSheet
OA2547AP-11-1WB1869K PDF
Type Description
Series:OA2547AP-IP69K
Package:Box
Part Status:Active
Voltage - Rated:115VAC
Size / Dimension:Round - 254mm Dia
Width:89.00mm
Air Flow:1000.0 CFM (28.00m³/min)
Static Pressure:0.600 in H2O (149.5 Pa)
Bearing Type:Ball
Fan Type:Tubeaxial
Features:Thermal Overload Protector (TOP)
Noise:70.0dB(A)
Power (Watts):105W
RPM:3250 RPM
Termination:2 Wire Leads
Ingress Protection:IP69K - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Operating Temperature:-22 ~ 176°F (-30 ~ 80°C)