R2S175-AB60-38
Manufacturer
ebm-papst Inc.
VIGOR # :
Description
FAN IMP MTRZD 175X62MM 115VAC
Catalog
AC Fans
DataSheet
R2S175-AB60-38 PDF
Type Description
Series:R2E175
Package:Bulk
Part Status:Active
Voltage - Rated:115VAC
Size / Dimension:Round - 175mm Dia
Width:62.00mm
Air Flow:253.0 CFM (7.08m³/min)
Static Pressure:-
Bearing Type:Ball
Fan Type:Motorized Impellers
Features:-
Noise:54.0dB(A)
Power (Watts):65.0W