FKA2-18065QBHT3F
Description
FAN AXIAL 180X65MM 230VAC TERM
DataSheet
FKA2-18065QBHT3F PDF
Type Description
Series:FKA2-18065
Package:Bulk
Part Status:Active
Voltage - Rated:230VAC
Size / Dimension:Square - 180mm L x 180mm H
Width:65.00mm
Air Flow:410.0 CFM (11.48m³/min)
Static Pressure:0.850 in H2O (211.7 Pa)
Features:-
Noise:75.0dB(A)
Power (Watts):51.1W
RPM:3200 RPM
Termination:2 Terminals
Ingress Protection:-
Operating Temperature:14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)