R2E190-AO84-22
Description
MOTORIZED IMPELLER
DataSheet
R2E190-AO84-22 PDF
Type Description
Series:R2E190
Package:Bulk
Part Status:Active
Voltage - Rated:400VAC
Size / Dimension:Round - 190mm Dia
Width:68.50mm
Air Flow:-
Fan Type:Motorized Impellers
Features:Capacitor, Thermal Overload Protector (TOP)
Noise:-
Power (Watts):62.0W
RPM:2750 RPM
Termination:4 Wire Leads with Splice Terminals
Ingress Protection:IP54 - Dust Protected, Water Resistant
Operating Temperature:131°F (55°C)