OA180APL-22-1WB
Manufacturer
Orion Fans
VIGOR # :
Description
FAN AXIAL 180X65MM 230VAC WIRE
Catalog
AC Fans
DataSheet
OA180APL-22-1WB PDF
Type Description
Series:OA180APL
Package:Box
Part Status:Active
Voltage - Rated:230VAC
Size / Dimension:Square - 180mm L x 180mm H
Width:65.00mm
Air Flow:405.0 CFM (11.34m³/min)
Static Pressure:0.830 in H2O (206.7 Pa)
Bearing Type:Ball
Fan Type:Tubeaxial
Features:-
Noise:60.0dB
Power (Watts):70.0W
RPM:3300 RPM
Termination:2 Wire Leads
Ingress Protection:-
Operating Temperature:-4 ~ 176°F (-20 ~ 80°C)