R2E180-AT38-10
DataSheet
R2E180-AT38-10 PDF
Part Status:Active
Voltage - Rated:240VAC
Size / Dimension:Round - 180mm Dia
Width:84.50mm
Fan Type:Motorized Impellers
Features:Capacitor
Noise:-
Power (Watts):85.0W
RPM:2400 RPM
Termination:3 Wire Leads with Splice Terminals
Ingress Protection:IP44
Operating Temperature:-13 ~ 104°F (-25 ~ 40°C)