OA80AP-11-1WS
Manufacturer
Orion Fans
VIGOR # :
Description
FAN AXIAL 80X38MM 115VAC WIRE
Catalog
AC Fans
DataSheet
OA80AP-11-1WS PDF
Type Description
Series:OA80
Package:Bulk
Part Status:Active
Voltage - Rated:115VAC
Size / Dimension:Square - 80mm L x 80mm H
Width:38.00mm
Air Flow:30.0 CFM (0.840m³/min)
Static Pressure:0.220 in H2O (54.8 Pa)
Bearing Type:Sleeve
Fan Type:Tubeaxial
Features:-
Noise:36.0dB
Power (Watts):9.00W
RPM:3000 RPM
Termination:2 Wire Leads
Ingress Protection:-
Operating Temperature:14 ~ 122°F (-10 ~ 50°C)
Approval Agency:cURus, TUV
Weight:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
R4E400-AP15-10
R4E400-AP15-10
MOTORIZED IMPELLER
SF11592A-1092HBL.GN.I55
SF11592A-1092HBL.GN.I55
FAN AXIAL 91.5X25.5MM 115VAC
4600Z
4600Z
FAN AXIAL 119X38MM 115VAC TERM
SiT3372AI-4B9-28NZ135.000000X
SiT3372AI-4B9-28NZ135.000000X
XTAL OSC VCXO 135.0000MHZ HCSL
OA80AP-11-1WS
OA80AP-11-1WS
FAN AXIAL 80X38MM 115VAC WIRE