R2E220-RA44-14
Description
220 MM AC CENTRIFUGAL FAN
DataSheet
R2E220-RA44-14 PDF
Type Description
Series:RadiCal® R2E220RA
Package:Bulk
Part Status:Active
Voltage - Rated:115VAC
Size / Dimension:Round - 220mm Dia
Width:71.00mm
Air Flow:529.7 CFM (14.83m³/min)
Fan Type:Motorized Impellers
Features:-
Noise:69.0dB(A)
Power (Watts):108W
RPM:2100 RPM
Termination:4 Wire Leads
Ingress Protection:IP44
Operating Temperature:-13 ~ 140°F (-25 ~ 60°C)