R4E250-AH01-05
DataSheet
R4E250-AH01-05 PDF
Type Description
Series:R4E250
Package:Bulk
Part Status:Active
Voltage - Rated:230VAC
Size / Dimension:Round - 250mm Dia
Width:99.00mm
Air Flow:547.0 CFM (15.32m³/min)
Noise:64.0dB(A)
Power (Watts):43.00W
RPM:1600 RPM
Termination:4 Wire Leads with Splice Terminals
Ingress Protection:IP44
Operating Temperature:-13 ~ 140°F (-25 ~ 60°C)
Approval Agency:CCC, CE, EAC
Weight:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
OA109AP-22-3WB
OA109AP-22-3WB
FAN AXIAL 120X38MM 230VAC WIRE
8850TV
8850TV
FAN AXIAL 76X37MM 230VAC WIRE
8556TA
8556TA
FAN AXIAL 76X37MM 230VAC WIRE