R2E133-BH66-05
Manufacturer
ebm-papst Inc.
VIGOR # :
Description
AC BACKWARD-CURVED MOTORIZED IMP
Catalog
AC Fans
DataSheet
R2E133-BH66-05 PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Voltage - Rated:230VAC
Size / Dimension:Round - 133mm Dia
Width:91.00mm
Air Flow:-
Static Pressure:-
Bearing Type:Ball
Fan Type:Motorized Impellers
Features:-
Noise:-
Power (Watts):27.00W
RPM:3300 RPM
Termination:-
Ingress Protection:IP44
Operating Temperature:-13 ~ 140°F (-25 ~ 60°C)