R2E175-AO77-12
Description
FAN IMP MTRZD 175X62MM 230VAC
DataSheet
R2E175-AO77-12 PDF
Type Description
Series:R2E175
Package:Bulk
Part Status:Active
Voltage - Rated:230VAC
Size / Dimension:Round - 175mm Dia
Width:62.00mm
Air Flow:320.0 CFM (8.96m³/min)
Fan Type:Motorized Impellers
Features:Capacitor, Thermal Overload Protection (TOP)
Noise:67.0dB(A)
Power (Watts):80.0W
RPM:2550 RPM
Termination:2 Wire Leads
Ingress Protection:IP44
Operating Temperature:-40 ~ 176°F (-40 ~ 80°C)