R4E225-AT15-10
DataSheet
R4E225-AT15-10 PDF
Type Description
Series:R4E225
Package:Bulk
Part Status:Active
Voltage - Rated:115VAC
Size / Dimension:Round - 225mm Dia
Width:99.00mm
Air Flow:-
Noise:-
Power (Watts):43.00W
RPM:1660 RPM
Termination:4 Wire Leads with Splice Terminals
Ingress Protection:IP44
Operating Temperature:-13 ~ 131°F (-25 ~ 55°C)