R2E175-AC77-18
Manufacturer
ebm-papst Inc.
VIGOR # :
Description
FAN IMP MTRZD 175X47MM 230VAC
Catalog
AC Fans
DataSheet
R2E175-AC77-18 PDF
Type Description
Series:R2E175
Package:Box
Part Status:Active
Voltage - Rated:230VAC
Size / Dimension:Round - 175mm Dia
Width:47.00mm
Air Flow:320.0 CFM (8.96m³/min)
Static Pressure:-
Bearing Type:Ball
Fan Type:Motorized Impellers
Features:-
Noise:70.0dB(A)
Power (Watts):70.0W