R3G310-AN43-71
Manufacturer
ebm-papst Inc.
VIGOR # :
Description
FAN IMPELLER 200-277VAC 310MM
Catalog
AC Fans
DataSheet
R3G310-AN43-71 PDF
Type Description
Series:R3G310
Package:Bulk
Part Status:Active
Voltage - Rated:230VAC
Size / Dimension:Round - 318mm Dia
Width:167.2mm
Air Flow:-
Static Pressure:-
Bearing Type:Ball
Fan Type:Tubeaxial
Features:Thermal Overload Protector (TOP)
Noise:-
Power (Watts):470W
RPM:2435 RPM
Termination:8 Wire Leads with Splice Terminals
Ingress Protection:IP54 - Dust Protected, Water Resistant
Operating Temperature:-13 ~ 113°F (-25 ~ 45°C)