R2E220-RA38-13
Description
220 MM AC CENTRIFUGAL FAN
DataSheet
R2E220-RA38-13 PDF
Type Description
Series:RadiCal® R2E220RA
Package:Bulk
Part Status:Active
Voltage - Rated:230VAC
Size / Dimension:Round - 220mm Dia
Width:71.00mm
Air Flow:541.5 CFM (15.16m³/min)
Fan Type:Motorized Impellers
Features:-
Noise:69.0dB(A)
Power (Watts):107W
RPM:2050 RPM
Termination:4 Wire Leads
Ingress Protection:IP44
Operating Temperature:-13 ~ 140°F (-25 ~ 60°C)