FDA2-17238QBHT4F-SF
Description
FAN AXIAL 172X38.5MM 230VAC TERM
DataSheet
FDA2-17238QBHT4F-SF PDF
Type Description
Series:HPLC, FDA2-17238-SF
Package:Bulk
Part Status:Active
Voltage - Rated:230VAC
Size / Dimension:Rectangular/Rounded - 172mm L x 151mm H
Width:38.50mm
Air Flow:240.0 CFM (6.72m³/min)
Static Pressure:0.571 in H2O (142.2 Pa)
Bearing Type:Ball
Fan Type:Tubeaxial
Features:Salt Fog Rated, Thermal Overload Protector (TOP)
Noise:59.0dB(A)
Power (Watts):27.00W
Operating Temperature:-4 ~ 158°F (-20 ~ 70°C)