R2E250-AW50-05
DataSheet
R2E250-AW50-05 PDF
Part Status:Active
Voltage - Rated:230VAC
Size / Dimension:Round - 250mm Dia
Width:141.0mm
Noise:-
Power (Watts):185W
RPM:2650 RPM
Termination:4 Wire Leads with Splice Terminals
Ingress Protection:IP44
Operating Temperature:-13 ~ 122°F (-25 ~ 50°C)