A4D300-AS34-10
Manufacturer
ebm-papst Inc.
VIGOR # :
Description
AC AXIAL FAN
Catalog
AC Fans
DataSheet
A4D300-AS34-10 PDF
Type Description
Series:A4D300
Package:Bulk
Part Status:Active
Voltage - Rated:480VAC
Size / Dimension:Round - 300mm Dia
Width:72.50mm
Air Flow:-
Static Pressure:0.321 in H2O (80.0 Pa)
Bearing Type:Ball
Fan Type:Tubeaxial, 3 Phase
Features:Thermal Overload Protector (TOP)
Noise:-
Power (Watts):105W
RPM:1510 RPM
Termination:6 Wire Leads
Ingress Protection:IP44
Operating Temperature:-13 ~ 122°F (-25 ~ 50°C)