R3G355-AM36-81
Description
MOTORIZED IMPELLER
DataSheet
R3G355-AM36-81 PDF
Type Description
Series:R3G355
Package:Bulk
Part Status:Active
Voltage - Rated:-
Size / Dimension:Round - 360mm Dia
Width:158.5mm
Air Flow:-
Fan Type:Motorized Impellers
Features:Alarm, Electronic Commutation (EC), PWM Control, Thermal Overload Protector (TOP)
Noise:-
Power (Watts):355W
RPM:1730 RPM
Termination:-
Ingress Protection:IP54 - Dust Protected, Water Resistant
Operating Temperature:-13 ~ 140°F (-25 ~ 60°C)