OD127-12LB
Manufacturer
Orion Fans
VIGOR # :
Description
FAN AXIAL 127X38.5MM 12VDC WIRE
Catalog
DC Brushless Fans (BLDC)
DataSheet
OD127-12LB PDF
Type Description
Series:OD127
Package:Bulk
Part Status:Active
Voltage - Rated:12VDC
Size / Dimension:Square - 127mm L x 127mm H
Width:38.50mm
Air Flow:-
Static Pressure:-
Bearing Type:Ball
Fan Type:Tubeaxial
Features:-
Noise:-
Power (Watts):-
RPM:-
Termination:2 Wire Leads
Ingress Protection:-
Operating Temperature:-4 ~ 167°F (-20 ~ 75°C)