9BMB24S201
Description
BLOWER 97X33MM 24VDCTACH
DataSheet
9BMB24S201 PDF
Part Status:Active
Voltage - Rated:24VDC
Size / Dimension:Rectangular/Rounded - 97.1mm L x 95mm H
Width:33.00mm
Air Flow:43.1 CFM (1.21m³/min)
Static Pressure:2.450 in H2O (610.0 Pa)
Bearing Type:Ball
Fan Type:Blower
Features:Locked Rotor Protection, Speed Sensor (Tach)
Noise:59.0dB(A)
Power (Watts):16.8 W
RPM:5250 RPM
Termination:3 Wire Leads
Ingress Protection:-
Operating Temperature:-4 ~ 158°F (-20 ~ 70°C)