
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | HPLC, FDD1-17238 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Voltage - Rated: | 24VDC |
| Size / Dimension: | Rectangular/Rounded - 172mm L x 151mm H |
| Width: | 38.50mm |
| Air Flow: | 360.0 CFM (10.08m³/min) |
| Static Pressure: | 1.543 in H2O (384.4 Pa) |
| Bearing Type: | Ball |
| Fan Type: | Tubeaxial |
| Features: | Locked Rotor Sensor, Speed Sensor (Tach) |
| Noise: | 72.0dB(A) |
| Power (Watts): | 56.2 W |
| RPM: | 4800 RPM |
| Termination: | 4 Wire Leads |
| Ingress Protection: | IP54 - Dust Protected, Water Resistant |
| Operating Temperature: | -4 ~ 158°F (-20 ~ 70°C) |
| Approval Agency: | CE, cURus, TUV |
| Weight: | 1.9 lbs (861.8 g) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 12 |
Current price of FDD1-17238DBKW4C is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FAN 60X38MM 48VDC RBLS TACH
FAN AXIAL 171.5X50.8MM JQ48B4
FAN AXIAL 120X38.5MM 48VDC WIRE
MEMS OSC XO 106.2500MHZ LVDS SMD
FAN AXIAL 172X38.5MM 24VDC WIRE
ACCELEROMETER 120G SPI 16SOIC
DC DC CONVERTER 28V 500W