
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Major |
| Package: | Box |
| Part Status: | Active |
| Voltage - Rated: | 24VDC |
| Size / Dimension: | Rectangular/Rounded - 171.4mm L x 150.4mm H |
| Width: | 50.80mm |
| Air Flow: | 200.0 CFM (5.60m³/min) |
| Static Pressure: | - |
| Bearing Type: | Ball |
| Fan Type: | Tubeaxial |
| Features: | Auto Restart, Locked Rotor Protection, PWM Control, Speed Sensor (Tach) |
| Noise: | 50.8dB(A) |
| Power (Watts): | 14.4 W |
| RPM: | 3000 RPM |
| Termination: | 4 Wire Leads |
| Ingress Protection: | - |
| Operating Temperature: | 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C) |
| Approval Agency: | CE, UL |
| Weight: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10 |
Current price of 16005460A is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FAN AXIAL 92.5X25MM 12VDC WIRE
FAN AXIAL 120X38MM 48VDC WIRE
FAN AXIAL 80X15MM 12VDC WIRE
XTAL OSC VCXO 148.5000MHZ HCSL
XTAL OSC VCXO 222.527472MHZ HCSL
FAN AXIAL 171.4X50.8MM JQD24C3E6
JUMPER TERM BLK 3POS FLAT PIN