
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | E1225 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Voltage - Rated: | 12VDC |
| Size / Dimension: | Square - 120mm L x 120mm H |
| Width: | 25.00mm |
| Air Flow: | 44.0 CFM (1.23m³/min) |
| Static Pressure: | 0.090 in H2O (22.4 Pa) |
| Bearing Type: | Ball |
| Fan Type: | Tubeaxial |
| Features: | Speed Sensor (Tach), Thermal Overload Protector (TOP) |
| Noise: | 28.0dB(A) |
| Power (Watts): | - |
| RPM: | 1400 RPM |
| Termination: | 3 Wire Leads |
| Ingress Protection: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Approval Agency: | CE, cUL, TUV, UL |
| Weight: | 0.434 lb (196.86 g) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 50 |
Current price of E1225S12B1-FSR is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FAN AXIAL 50X50X20MM 12V WIRE
FAN AXIAL 80X32MM 12VDC WIRE
FAN AXIAL 50X10.5MM 24VDC WIRE
FUSE CERAMIC 16A 250VAC 5X20MM
CRYSTAL 16.0000MHZ 10PF SMD
CRYSTAL 24.5760MHZ 17PF SMD
FAN AXIAL 120X25MM TACH 12VDC