
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 3400N |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Voltage - Rated: | 24VDC |
| Size / Dimension: | Square - 92mm L x 92mm H |
| Width: | 25.40mm |
| Air Flow: | 55.4 CFM (1.55m³/min) |
| Static Pressure: | - |
| Bearing Type: | Sintec |
| Fan Type: | Tubeaxial |
| Features: | Speed Sensor (Tach) |
| Noise: | 39.0dB(A) |
| Power (Watts): | 3 W |
| RPM: | 3000 RPM |
| Termination: | 3 Wire Leads |
| Ingress Protection: | - |
| Operating Temperature: | -4 ~ 158°F (-20 ~ 70°C) |
| Approval Agency: | - |
| Weight: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10 | ||
| 25 | ||
| 50 | ||
| 100 | ||
| 250 | ||
| 500 |
Current price of 3414N/2GH is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FAN AXIAL 92X25MM 12VDC WIRE
FAN 80X25MM 48VDC IP56 60CFM
40X28 12VDC 24.9CFM PWM
LED DRVR CC AC/DC 114.3-228.6V
FAN AXIAL 92X25.4MM 24VDC
DC DC CONVERTER 28V 100W
DC DC CONVERTER +/-15V 15W