
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | FAD1-04010 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Voltage - Rated: | 5VDC |
| Size / Dimension: | Square - 40mm L x 40mm H |
| Width: | 10.00mm |
| Air Flow: | 5.0 CFM (0.140m³/min) |
| Static Pressure: | 0.078 in H2O (19.4 Pa) |
| Bearing Type: | Hydrodynamic |
| Fan Type: | Tubeaxial |
| Features: | - |
| Noise: | 22.0dB(A) |
| Power (Watts): | 550 mW |
| RPM: | 4800 RPM |
| Termination: | 2 Wire Leads |
| Ingress Protection: | - |
| Operating Temperature: | 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C) |
| Approval Agency: | CE, cURus, TUV |
| Weight: | 0.037 lb (16.78 g) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 700 |
Current price of FAD1-04010BHMW11 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FAN AXIAL 120X38.5MM 12VDC WIRE
FAN AXIAL 172X38.5MM 24VDC WIRE
FAN AXIAL 92X25MM CC 24VDC
CRYSTAL 18.0800MHZ 6PF SMD
FAN AXIAL 40X10MM 5VDC WIRE
DC DC CONVERTER 5V 100W
CONN RCPT HSNG MALE 11POS PNL MT