
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | KHB |
| Package: | Box |
| Part Status: | Active |
| Voltage - Rated: | 48VDC |
| Size / Dimension: | Round - 175mm Dia |
| Width: | 54.00mm |
| Air Flow: | 247.5 CFM (6.93m³/min) |
| Static Pressure: | 1.601 in H2O (398.8 Pa) |
| Bearing Type: | Ball |
| Fan Type: | Motorized Impellers |
| Features: | Speed Sensor (Tach) |
| Noise: | 69.0dB(A) |
| Power (Watts): | 31.2 W |
| RPM: | 3500 RPM |
| Termination: | 3 Wire Leads |
| Ingress Protection: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Approval Agency: | CE, CSA, UL, VDE |
| Weight: | 1.4 lbs (635.0 g) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10 | ||
| 25 | ||
| 50 | ||
| 100 |
Current price of KHB1748VHS-F00 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FAN AXIAL 80.5X32MM 24VDC WIRE
FAN AXIAL 92X38MM 12VDC WIRE
FAN 12VDC 50X20MM 3WIRES
FAN BLOWER 175X54MM 48VDC WIRE
CONN REDUCING ADAPT FOR UHF PLUG
DC DC CONVERTER 24V 250W
CRYSTAL 22.5792MHZ 16PF TH