
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 4100N |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Voltage - Rated: | 24VDC |
| Size / Dimension: | Square - 119mm L x 119mm H |
| Width: | 38.00mm |
| Air Flow: | 139.5 CFM (3.91m³/min) |
| Static Pressure: | - |
| Bearing Type: | Ball |
| Fan Type: | Tubeaxial |
| Features: | - |
| Noise: | 57.0dB(A) |
| Power (Watts): | 11 W |
| RPM: | 4400 RPM |
| Termination: | 2 Wire Leads |
| Ingress Protection: | - |
| Operating Temperature: | -22 ~ 158°F (-30 ~ 70°C) |
| Approval Agency: | - |
| Weight: | 0.86 lb (390.09 g) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10 | ||
| 25 | ||
| 50 | ||
| 100 |
Current price of 4114NXH is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
38X28 12VDC 18.1CFM TACH PWM
FAN AXIAL 40X10MM 5VDC WIRE
FAN AXIAL 120X38.5MM 24VDC WIRE
FAN AXIAL 119X38MM 24VDC WIRE
CONN SOCKET 14POS 0.2 GOLD PCB
DC DC CONVERTER 15V 3W
DC DC CONVERTER 12V 300W